Několik pravidel pro krásné vlasy

Aby vlasy vypadaly pěkně a mohly být skutečnou korunou krásy, vyžadují péči. U někoho více u někoho méně, avšak jistá pravidla jsou shodná, ať už máte vlasy jakékoliv. U prodloužených vlasů, které již nedostávají výživu z kořínků to platí dvojnásob.

Péče o prodloužené vlasy není nijak složitá. Osvojením několika pravidel můžete navíc zlepšit také kvalitu vlastních vlasů. U prodloužených vlasů nelze čekat, že po umytí budou vypadat jako ze salonu. K nákupu lidských vlasů k prodloužení od nás dostanete stručný návod na péči a doporučujeme si jej projít. Některé zažité návyky při mytí nebo česání mohou mít neblahý vliv na kvalitu vlasů. Například česání za mokra, mytí krouživými pohyby, apod.

Mytí

Máte po umytí vlasy zacuchané a rozčesávání se pobodá spíše škubání? Zpozorněte! Technika mytí krouživými pohyby nebo mytí vlasů v předklonu může být ten problém. Tímto způsobem vlasy na 100% zamotáte. Šampon vmasírujte ke kořínkům krátkými pohyby prstů proti sobě. Nikdy vlasy nedrhneme a necucháme. Po opláchnutí aplikujeme kondicionér do délek. Ke kořínkům nepatří a opět jej aplikujeme vmasírováním do vlasů. Před použitím kondicionéru (nebo oplachovací masky) vlasy promačkejte od přebytečné vody. Touto technikou budou vlasy dostatečne umyté a navíc bude znatelně jednodušší je pro proschnutí rozčesat (pozor: kudrnaté vlasy češeme vlhké s použitím vyživujícího séra).

Ikdyž je to pohodlnější a rychlejší, vyhněte se mytí vlasů k předklonu, protože tím prodloužené vlasy zamotáte u spojů.

Hřebeny a kartáče

Kartáč používáme denně a není to věc, kterou kupujeme často. Proto doporučujeme zvážit, zda je dostatečně kvalitní a především vhodný na váš typ vlasů. Je totiž rozdíl, jestli máte vlasy rovné/lehce zvlněné nebo vlnité/kudrnaté. Rovné a lehce vlnité vlasy můžeme česat kartáči se štětinami, tangle teezery, detangle kartáči a vždy až po uschnutí. Polosuché vlasy můžete česat velmi opatrně řídkým hřebenem. Vlnité a kudrnaté vlasy češeme vlhké, pomalu a opatrně řídkým hřebenem. Vysloveně kudrnaté prstýnkové vlasy češeme velmi řídkým hřebenem, vždy za použití séra nebo olejíčku a vyhýbáme se tepelným úpravám.

Vlasy češte vždy pomalu od konečků a delší vlasy přidržujte, abyste za ně příliš netahali. Při rychlém česání či rozčesávání vlasy trháte a také budou více padat ze spojů. Když utrhnete vlasy, zkroutí se, zkrepatí a poláme. Takto polámané vlasy je pak problém zkrotit a budou vypadat nezdravě ať je budete vyživovat jakkoliv kvalitní kosmetikou.

Kosmetika

Kosmetika hraje samozřejmě zásadní roli. Čistě přírodní kosmetika má ale bohužel na prodloužené vlasy negativní účinky, jelikož výrazně vysušuje.
Na trhu je velké množství výrobků a není možné vyzkoušet všechny, nicméně v kategorii Příslušenství najdete námi dlouhodobě používanou s ověřenou kosmetiku. Samozřejmě není nutné používat přesně tyto přípravky. Pokud používate jinou kosmetiku, doporučujeme ji nejdříve vyzkoušet na tenkém pramínku a uvidíte, jak působí.
Často se můžete dočíst, že je vhodné vlasy umývat studenou vodou. Uplně studená voda ale vlasy neodmastí a proto při umývání šamponem používejte ideálně teplejší vodu a až při oplachování kondicionéru nebo masky používejte studenější.

Zboží z drogérií nemusí být problém, nicméně na prodloužené vlasy se skutečně nehodí. Vyhledejte spíše profesionální kadeřnickou kosmetiku, která působí do hloubky vlasových vláken. Pečující kosmetika (oleje, masky, bezoplachová séra..) je také nutnost, pokud jde o prodloužené vlasy. Nemusíte hned kupovat všechny drahé výrobky, nicméně jedna kvalitní maska/sérum a olejíček by vám neměly chybět. Podstatné je také jejich použití. Klasickou oplachovací masku a kondicionér vždy aplikujte na vlasy zbavené přebytečné vody (vlasy promačkejte do ručníku - nekruťte, nedrhněte). Pokud budou vlasy nasáklé vodou až příliš, veškerá péče po nich jen steče a pak je úplně jedno, jak kvalitní kosmetika je. Budou to zkrátka vyhozené peníze. Důležité je také pořádně vlasy opláchnout a spíše vlažnou až studenější vodou.
Zvažte také bezoplachové sérum, které dodá vlasům hydrataci a výživu kdykoliv i bez předchozího mytí.

Závěrem

Technika mytí, kartáč a kosmetika. V tomto pořadí bychom shrnuli základní pravidla péče o vlasy. Zamyslete se tedy před nákupem prodloužených vlasů, co bude potřeba si osvojit, aby vlasy vydržely dlouho v co nejlepší kondici.

péče o prodloužené vlasy