Jak oživit vaše starší Clip in vlasy/příčesky

Chápeme, že koupě kvalitních vlasů k prodlužení je větší investicí. V tomto článku se dozvíte, jak vaše starší clip in vlasy oživit. Oživení příčesků podle následujícího návodu vám pomůže prodloužit jejich životnost a zároveň jim dodá hydrataci.

Vaše clip in sada se díky tomuto procesu opět vrátí k životu.
Clip in vlasy k prodloužení můžou vydržet 6 – 18 měsíců. Záleží na tom, jak moc vlasy nosíte, jak se o ně staráte a jak je tepelně upravujete. Díky tomuto návodu bude vaše vlasová sada opět svěží.

Ukážeme vám, jak prodluženým vlasům vrátit hydrataci v 11ti snadných krocích.

Budete potřebovat:

  • hydratační šampon
  • kondicionér
  • vlasovou masku (hydratační na suché vlasy)
  • pečující sérum nebo sprej (tekuté krystaly, vlasové hedvábí, olejíček)
  • hřeben s řídšími štětinami nebo Tangle Teezer/Detangle
  • ručník
  • žehličku na vlasy

péče o vlasy

Krok 1

Naplňte větší misku nebo umyvadlo teplou vodou a smíchejte s několika pumpičkami hydratačního šamponu.

péče o prodloužené vlasy

Krok 2

Nyní se můžete pustit do mytí příčesků. Vlasy myjte pramínek po pramínku/pás po pásu. Dbejte na to, aby se vlasy ve vodě nezacuchaly. Nesnažte se vlasy umýt rychle. Je dobré vlasy umýt důkladně a nezamotat je.

péče o prodloužené vlasy

Krok 3

Jakmile jsou vlasy umyté, promačkejte je. Naplňte umyvadlo či misku vroucí vodou a přidejte dvě polévkové lžíce kondicionéru a rozmíchejte. Vroucí voda otevře vlasové kutikuly a umožní přípravkům působit do hloubky.

Krok 4

Dále do vody přidejte kapku pečujícího spreje, který vlasy hydratuje a dodá lesk.

Krok 5

Vlasy dejte do vody, musí být zcela ponořené ale samozřejmě opatrně, abyste se vroucí vodou neopařili (použijte třeba lžíci). Po dobu 10 minut jej nechte ponořené ve vodě. Vlasové kutikuly se plně otevřou a koncidionér se sprejem se vsáknou do vlasů.

Krok 6

Po 10 minutách vlasy opatrně vytáhněte, přebytečnou vodu vymačkejte do ručníku a pásy položte na suchý ručník. Na každý pás poté aplikujte vyživující masku a nechte působit 30 minut.  Aby bylo vlasům dodáno co nejvíce hydratace, je důležité si vybrat vlasové produkty, které jsou určeny pro suché a poškozené vlasy.

Krok 7

Po 30 minutách můžete vlasy opláchnout, opět ideálně jednotlivě aby se nezacuchaly. Oplachujte ve studené vodě a skutečně důkladně, abyste odstranili kondicionér i šampon. Studená voda uzavírá kutikulu vlasů a také pomůže vstřebat vlhkost z pečujících přípravků.
Jakmile jsou vlasy opláchnuté, promačkejte je po celé délce a poté je sponkami nahoru položte na suchý ručník.

Krok 8

Když jsou vlasy čisté a alespoň trošku proschlé, opatrně je rozčešte hřebenem s řídkými štětinami. Abyste za vlasy netahali, postupujte pomalu od konečků.

Krok 9

Po rozčesání vlasů aplikujte kapku pečujícího spreje, abyste vlasům dodali extra dávku vlhkosti. Nechte vlasovou sadu přes noc volně uschnout.

Krok 10

Ráno, na již zcela suchou sadu vlasů, aplikujte produkt na ochranu před tepelnou úpravou. Doporučujeme Revlon Uniq One (vlasová péče 10v1 - najdete v kategorii příslušenství), protože chrání před teplem a zpevňuje vlasová vlákna.

Krok 11

Po dokončení celého procesu použijte vlasovou žehličku a na teplotu maximálně 180°C narovnejte vlasy. Berte spíše tenčí pramínky, nepřejíždějte jeden pramen zbytečně vícekrát. Žehlením po použití péče uzavřete strukturu vlasů a navíc je krásně vyhladíte.

Hotovo :)

Vlasy budou lesklé, hydratované a rozdíl by měl být skutečně na první pohled velmi výrazný.