Clip in vlasy - pravidla péče

Clip in vlasy k prodloužení jsou obecně nejméně náročné na péči. Nejde ovšem říci, že není potřeba se o ně starat vůbec. Věškeré lidské vlasy k prodloužení, jakéhokoliv typu nebo druhu, potřebují dodatečnou výživu a péči, jelikož vždy jde o vlasy ustřižené, které již nevstřebávají žádnou výživu z kořínků. O tom, jak se starat o vlasy prodloužené permanentními metodami, si můžete rovněž přečíst v článku z kategorii Rádce.

! Mějte prosím na paměti, že KUDRNATÉ vlasy vyžadují odlišnou péči, než vlasy rovné a mírně vlnité !

Jak je to s kosmetikou?

Na trhu je skutečně obrovské množství vlasové kosmetiky. Zboží z drogerií bohužel často nedosahuje kvalit profesionální kadeřnické kosmetiky a i když lze jistě najít kvalitní výrobky, na prodloužené vlasy se příliš nehodí. Zde na eshopu najdete námi vyzkoušenou doporučovanou kosmetiku a péči. Níže se rovněž dozvíte, jak tyto přípravky správně používat, abyste jejich přínos využili naplno.

Česání

Vlasy nikdy nečešeme v mokrém stavu (vyjma vlasů kudrnatých). Postupně rozčesáváme vlasy od konečků, u delších vlasů je dobré je přidržovat, abyste zbytečně netahali vlasy po celé délce. Ideální jsou kartáče typu Tangle teezer nebo Detangle.

Mytí

Clip in vlasy nemáte na hlavě připnuté neustále a proto se ani tolik nemastí. Umýt je tedy stačí 1x až 3x do měsíce, záleží, jak často vlasy nosíte.
Clip in myjeme vždy odepnuté a každý pás zvlášť. Pás tedy vždy namočte a po směru od shora směrem dolů vmasírujte šampón. Důkladně opláchněte. Vlasy necuchejte v dlani, ani nemydlete ponořené do umyvadla, protože by se tím jistě zacuchaly.
Po každém mytí vlasy lehce promačkejte od přebytečné vody a aplikujte kondicionér. Opět důkladně opláchněte.

Výživa

Samotné mytí (voda a šampon) vlasy očistí, bohužel ale také vysuší.

Jednou za čas použijte vlasovou masku. Můžete ji nechat působit dlouho, klidně hodinu. Masku používejte vždy na vlasy zbavené přebytečné voy. Pokud ji aplikujete na vlasy nasáklé vodou, kosmetika nemá šanci působit do hloubky a po vlasech jednoduše steče.
Vyživující bezoplachová séra a oleje na konečky je vhodné používat pravidelně a preventivně, i pokud se vám konečky nezdají příliš vysušené. U kudrnatých vlasů používejte bezoplachovou péči pravidelně i mimo mytí vlasů.

Fénování a česání

Fénování není problém, pokud však nemusíte, nechte vlasy volně uschnout na vzduchu (můžete je po promačkání nechat položené na ručníku). Vlasy nedrhněte ani neždímejte. Opět je po směru promačkejte ručníkem a v žádném případě je nečešte mokré!* Teprve polosuché vlasy je možné velmi šetrně pročesat řídkým hřebenem nebo prsty. Při česání mokrých vlasů dochází k napínání, trhání a následnému krepatění vlasů. Toto samozřejmě platí i pro vlastní vlasy, nejen prodloužené.

*POZOR: Kudrnaté vlasy je naopak nutné česat prsty nebo řídkým hřebenem již ve vlhkém stavu a ideálně za použití bezoplachové výživy (masky nebo olejíčku). Kudrnaté vlasy jsou mnohem náchylnější na vysušení a pro jejich zdravý vzhled je skutečně nutná zvýšená péče.

Pokud vlasy fénujete, tak vždy studeným vzduchem a spíše na nižší výkon. U kudrnatých vlasů se fénování opravdu raději vyhněte.

Styling

Natáčet i žehlit můžete Clip in lidské vlasy stejně, jako vlastní.* Jako naprosté maximum však doporučujeme teplotu 180 stupňů. Při vyšší teplotě dochází k narušení struktury vlasů a to nejen Clip in. Vyšší teploty nejsou vhodné ani pro vlastní vlasy.

*POZOR: Tepelný styling není vhodný pro kudrnaté vlasy. Kudrnaté vlasy jsou již ve výrobě více zatíženy a tepelná úprava není vhodná. Kudrnaté prstýnky doporučujeme pouze zákaznicím, které mají vlastní vlasy skutečně jako prstýnky.

Úprava odstínu

Pokud vám barevný odstín zcela nesedl, máte možnost Clip in z lidských vlasů upravit přelivem.
Vlasy vždy ztmavujte, zesvětlování a odbarvování nedoporučujeme!
Profesionální kadeřnické barvy jsou vždy vhodnější volba.

Blond odstíny můžete upravit silver šampónem. Ty obecně vlasy velmi vysušují a proto je vždy zřeďte klasickým šamponem a po umytí ihned smyjte. Nenechávejte působit a pokud by výsledek nebyl dostatečný, bude lepší postup opakovat. Delším působením šamponu by mohlo dojít k fialovému nádechu vlasů.

Stříhání

Upravit délku a střih můžete samozřejmě podle svých potřeb, ať už sama nebo u kadeřnice. Vždy ale stříhejte vlasy připnuté.
Při pravidelném nošení se i při dostatečné péči stane, že konečky bude potřeba zastřihnout.

Pokud máte k péči o prodloužené vlasy jakýkoliv dotaz, napište nám.